Mini Jurassic Park a suliban
2022. április
Erdei túra és kirándulás a Fónagyságban
2022. április
Fenntarthatósági témahét
Őszi termésfaragás és kiállítás
Hulladék Road Show
Erőművek éjszakája az ERV-ben
Mézes reggeli
2022. november
Mackó nap
2023.február
2022.06.15
Környezeti nevelési beszámoló

Környezeti nevelési feladataink

Ökológiai beszámoló

Öko programok

Akadályverseny iskolánkban
A "Barcika Park" meglátogatása
Tanulmányi séta a "Barcika Park"-ban
"Madarak és fák napja" rajzos kiállítás az aulában
A "Föld napja" vetélkedő és rajzverseny
A "Föld napja" rajzai
Macirajzok kiállítás
Macikiállítás az aulában
Terméskiállítás
Termésdekoráció
Kiállítás "Környezetvédelmi projektnap" alkalmából
Faültetés iskolánk udvarán
Hulladékmentes kihívás!

Az elmúlt években több intézményi pályázat valósult meg iskolánkban. Ezek során számos lehetőség adódott az Öko szemlélet formálására, mind az egészségnevelés, mind a környezeti nevelés terén. Az Innovatív iskolák pályázat 2016-ban záródott. Ennek során erdei iskolai tapasztalatokat szerezhettünk, illetve betekinthettünk az egészséges táplálkozás világába. A Menő menzák pályázati programban iskolánk infrastruktúrája bővült, számos eszközzel gazdagodtunk: tankonyha épült, tankert áll a tanulók rendelkezésére. Az iskolai menza új berendezést kapott: asztalokat és székeket, tálalóeszközöket. Két ivókutat is beállítottak az épületben. A tankonyha gépei és eszközei szintén a pályázati keretből kerültek beszerzésre. A tankonyhában szakköri keretben egészséges ételeket készíthetnek tanulóink, illetve a technika órák, szabadidős foglalkozások jelentős része is itt zajlik. A tankonyhában jelentős a helyi tankertben termelt zöldségek felhasználása. A programban heti rendszerességgel szállítottak be kistermelők egészséges zöldségeket és gyümölcsöket. Számos egészségvédelmi előadást hallhattak diákjaink az egészséges táplálkozásról, a betegségek elkerüléséről. Az előadók között orvos, dietetikus, mesterszakács, híres sportolók is jelen voltak. Három alkalommal egészségnapot szerveztünk, ezek kapcsán cégek, termelők mutatták be termékeiket. Étel és italkóstolás, valamint szabadtéri főzés is történt. Életmód tanácsadás, egészségügyi mérések során a családok is hasznosan töltötték idejüket. Hagyományos iskolai kirándulásaink, papírgyűjtés, terméskiállítás, sportnap szintén az éves ütemterv szerint zajlanak. Igyekszünk a rajz és filmpályázatokon is részt venni. Tanulóink az Aggteleki Nemzeti Park, illetve egyéb környezetvédelmi rajzversenyen szerepeltek sikeresen. Egy kampányfilmet a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítéséről készítettek tanulóink. A jeles napok megünneplésén túl évente egy alkalommal környezetvédelmi projektnapot szervezünk, mely során játékos akadályverseny, illetve környezettudatos előadások kapcsán szélestjük tanulóink ökológiai látókörét. Takarítási akcióink minden évben sikeresen lezajlanak. Tanulói önkéntes csoportjaink szívesen vesznek részt az energia- és hulladék járőrözésben, szociális intézmények környezetének ápolásában a tankerti tevékenységben. A "Szakmák napja" program keretében több osztályunk üzemlátogatáson vett részt a közeli Zöld Völgy hulladéklerakó és feldolgozó telepén, illetve a helyi Nonprofit Kft. kertészeti és állattenyésztő üzemegységeiben. Az iskolai tankertben, a komposztálás folyamatát is tanulmányozhatják diákjaink.

Régebbi Öko programok

72 óra - kompromisszumok